info@advocate.lviv.ua
79005,Львівська обл., Львів, р-н Личаківський, вул.Тершаковців, буд.2а.,оф.105.

Підпишіться:

НовинаВідсутність засудженого під час проголошення вироку не є підставою для визнання вироку незаконним, якщо це не завадило реалізації його прав

14.12.20200

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 125/163/17 залишив без задоволення касаційну скаргу засудженого, який наполягав, що було порушено його право на захист.

Вироком місцевого суду, залишеним без змін апеляційним судом, особу засуджено за ч. 3 ст. 286 КК.

У касаційній скарзі засуджений вказував на порушення його права на захист тим, що вирок було проголошення без його участі.

Верховний Суд вказав, що відсутність засудженого в залі судового засідання під час проголошення вироку не є підставою для визнання вироку незаконним.

Так, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 412 КПК здійснення судового провадження за відсутності обвинуваченого, крім випадків, передбачених ч. 3 ст. 323 чи ст. 381 КПК, визнається істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону та підставою для скасування судового рішення. Вказана вимога є однією з гарантій дотримання прав обвинуваченого, передбачених, зокрема, у ст. 42 КПК, та спрямована на ефективну реалізацію таких прав під час здійснення судового провадження.

Тобто, для прийняття рішення щодо того чи є відсутність обвинуваченого в судовому засіданні під час здійснення судового провадження підставою для скасування судового рішення, слід визначити яким чином така відсутність вплинула чи могла вплинути на ефективну реалізацію обвинуваченим своїх прав.

Як убачається з матеріалів справи, засуджений був присутнім у судових засіданнях під час здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції, де висловлював свою думку з приводу висунутого обвинувачення, заявляв клопотання, брав участь у дослідженні доказів, виступав у дебатах та звертався до суду з останнім словом. На проголошення вироку засуджений не з’явився.

На виконання приписів ч. 1 ст. 376 КПК суд після виходу з нарадчої кімнати негайно проголосив вирок, незважаючи на відсутність обвинуваченого в судовому засіданні. Цього ж дня копію вироку було направлено засудженому.

Відсутність засудженого в залі судового засідання під час проголошення вироку жодним чином не вплинуло на законність і обґрунтованість ухваленого рішення, не перешкодило обвинуваченому реалізувати свої права, в тому числі й право на оскарження вироку в апеляційному порядку, а тому не може бути підставою для скасування судового рішення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://advocate.lviv.ua/wp-content/uploads/2020/11/white_logo.png
Адреса офісу:79005,Львівська обл., Львів, р-н Личаківський, вул.Тершаковців, буд.2а.,оф.105.
+38 (067) 370-1579
info@advocate.lviv.ua

Підпишись:

Телефон для звернень

Адвокатське обєднання.

Copyright © Шпунт і партнери 2019