info@advocate.lviv.ua
79005,Львівська обл., Львів, р-н Личаківський, вул.Тершаковців, буд.2а.,оф.105.

Підпишіться:

НовинаКібербезпека: як захистити адвокатську таємницю

13.12.20200
884db3936b08c236af6d403d3ed790f9

У вік, коли цифрові технології є невід’ємною частиною життя кожної людини, не останнє місце посідає питання кібербезпеки. Це питання не може оминути і адвокатів, які більшість, якщо не всі процеси пов’язують з комп’ютером та доступом до інтернету. Особливо це стосується збереження інформації, що становить адвокатську таємницю, яка міститься на комп’ютерах.

Як можна отримати незаконний доступ до файлів на комп’ютері

Насправді приклади дуже прості. Одним з найпоширеніших свого часу, але актуальним і на сьогодні є доступ до комп’ютера, який надається в результаті переходу за невідомим гіперпосиланням або відкриття невідомих файлів. У чому він полягає? Кіберзлочинці надсилають потенційній жертві на електронну пошту лист з невідомої жертві адреси. Жертва відкриває цей лист, в якому зазвичай міститься текст, що вимагає перейти за гіперпосиланням, наявним у тексті листа, або скачати та відкрити файл, який прикріплений до листа. В результаті активації гіперпосилання або файла в комп’ютер жертви «вписується» (переміщується в системний код та/або системні файли) вірус, який потім дає кіберзлочинцю доступ до всіх файлів на комп’ютері.

Іншим способом незаконного проникнення до файлів на комп’ютері є ненадійні або занадто прості паролі. Кожен рік тими чи іншими компаніями створюються рейтинги з найпростішими паролями для злому (посилання). Як зазначають, на злом простого пароля у кіберзлочинця може піти від кількох хвилин до кількох годин. Під простими паролями зазвичай розуміють ті, які містять одні й ті самі символи (наприклад, 11111111), або дату народження користувача чи будь-які інші значимі для нього дати, або назви улюблених героїв чи будь-яких речей англійською тощо.

За наявності такого паролю та маючи незначну інформацію про жертву кіберзлочинець без проблем зможе заволодіти незахищеною інформацією.

Як захистити адвокатську таємницю та іншу інформацію на комп’ютері

  • Перше, що необхідно мати всім, хто має доступ до інтернету, це антивірус. Наразі на просторах інтернету наявні приклади різних антивірусів, які можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту та безкоштовно оновлювати. Навіть безкоштовний антивірус дозволить забезпечити мінімальний захист даних.
  • Для захисту своїх даних необхідно придумувати паролі, які буде складно зламати. Якщо пароль буде містити великі та маленькі літери, символи (наприклад,}/@/!), цифри, це вже ускладнить роботу кіберзлочинцям.
  • Все більше сервісів (наприклад, пошта) дозволяють налаштувати двофакторну аутентифікацію (підтвердження особистості двома способами). Зазвичай вона складається з паролю до ресурсу та SMS-підтвердження (код або згода на вхід). Таким способом можна слідкувати за спробами незаконного входу до ресурсів з інформацією, яка в т. ч. може містити адвокатську таємницю.
  • Не відкривати гіперпосилання, листи, файли тощо від невідомих відправників, не переконавшись, що лист дійсно мав надійти саме вам.
  • Згадуючи про вірус Petya‑A, який криптував (зашифровував) усі дані, що були на комп’ютері, слід періодично робити резервні копії важливих документів на окремий носій або у перевіреному хмарному середовищі.
  • Під час пересилання документів, які можуть містити секретну інформацію, користуватися крипто-контейнерами або архівом з паролем. Не буде зайвим використовувати і шифровані канали зв’язку.
  • Одним з найефективніших способів збереження даних може бути робота на віддалених серверах, коли вся інформація і робота з документами здійснюється на сервері, доступ до якого можна мати з комп’ютера.

У наш час інформація є одним з основних джерел впливу, тому розвиток способів її отримати не припиняється. Проте намагаються не відставати і способи протидії незаконному заволодінню інформацією, в т. ч. тією, що міститься адвокатську таємницю. Завжди краще намагатися завчасно підготуватися!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://advocate.lviv.ua/wp-content/uploads/2020/11/white_logo.png
Адреса офісу:79005,Львівська обл., Львів, р-н Личаківський, вул.Тершаковців, буд.2а.,оф.105.
+38 (067) 370-1579
info@advocate.lviv.ua

Підпишись:

Телефон для звернень

Адвокатське обєднання.

Copyright © Шпунт і партнери 2019