info@advocate.lviv.ua
79005,Львівська обл., Львів, р-н Личаківський, вул.Тершаковців, буд.2а.,оф.105.

Підпишіться:

ТехнологіїУ НААУ обговорили проблематику проведення інспекційних відвідувань за скаргами працівників

29.11.20200
2020-01-16-naau_5e2064a6995b7(1)

25 листопада 2020 року в НААУ за ініціативою Комітету з трудового права відбувся Круглий стіл на тему: «Держпраця як «арбітр» у трудовому спорі за скаргами працівників».

Модератор заходу, адвокат, член Комітету з трудового права Ганна Лисенко в привітальному слові закцентувала увагу на актуальності зазначеної теми в період карантину, оскільки збільшилися випадки звернення працівників або осіб, які офіційно не були працевлаштовані, до органів Держпраці. Доповідач також навела статистику поданих скарг до Держпраці за першу половину 2020 року (приблизно 18 тис. звернень) та повідомила про те, що Держпраця приймає скарги шляхом усного, письмового, електронного чи телефонного звернення. Анонімні повідомлення не можуть бути підставою для початку перевірки Держпраці, а також не мають розглядатись звернення, подані з порушенням вимог Закону України «Про звернення громадян».

Голова Комітету з трудового права, адвокат Вікторія Поліщук ознайомила з критеріями ризиків, що можуть призвести до перевірки Держпраці, як-от: охорона праці, промислова безпека, гігієна праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятість населення; працевлаштування осіб з інвалідністю; заходи державного гірничого нагляду. Також Вікторія Поліщук розповіла про необхідні дії з боку роботодавця, працівника та Держпраці при настанні нещасного випадку, повідомила, за які порушення стосовно працівника Держпраця може прийти з перевіркою та накласти штраф.

Адвокат, член Комітету з трудового права Людмила Звєрєва сфокусувала увагу на питаннях погодження перевірки й акту інспекційного відвідування, указала на проблему, пов’язану з тим, що Порядок №823 не відповідає ст. 6 Закону №877, оскільки: або в інспектора відсутній обов’язок надавати копію звернення, яке стало підставою для інспекційного відвідування, або нормативно не врегульованою є ситуація, коли особа, указана як заявник, після отримання погодження та на більш пізніх етапах спростовує чи заперечує факт звернення нею зі скаргою на роботодавця, або на інспекційному порталі відсутні скановані погодження міністерства, або у відкритому доступі немає порядку отримання погоджень на інспекційне відвідування Держпраці, або у відкритому доступі відсутня форма погодження.

У ході обговорення адвокат, член Комітету з трудового права Дмитро Навроцький розповів про переваги, недоліки й ризики, що можуть виникнути в роботодавця при укладенні цивільно-правового договору, пояснив, як правильно його укласти, схарактеризував різницю між трудовим та цивільно-правовим договором, яка полягає в тому, що виконавець за ЦПД самостійно та на власний розсуд організовує свою роботу, не підпорядковується правилам внутрішнього-трудового розпорядку, на нього не розповсюджуються гарантії на відпустку, лікарняні тощо.

Наприкінці заходу спікери дали відповіді на питання, що виникли у учасників під час обговорення проблематики, а також було вирішено підготувати за підсумками круглого столу рекомендації та надіслати відповідного листа до органу Держпраці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://advocate.lviv.ua/wp-content/uploads/2020/11/white_logo.png
Адреса офісу:79005,Львівська обл., Львів, р-н Личаківський, вул.Тершаковців, буд.2а.,оф.105.
+38 (067) 370-1579
info@advocate.lviv.ua

Підпишись:

Телефон для звернень

Адвокатське обєднання.

Copyright © Шпунт і партнери 2019